Whatsapp

EMİNÖNÜ YENİ CAMİİ İSTANBUL

EMİNÖNÜ YENİ CAMİİ İSTANBUL

SAFİR AVİZE firması olarak EMİNÖNÜ YENİ CAMİİ avizelerini tamir, bakım ve yeniden yapımını üstlendik.
Bu şahane eseri referans listemize eklemenin gururunu sizler ile paylaşmak isteriz.
İstanbul Eminönü Yeni Camii Avizeleri Safir Avize Tarafından ve yetkili mimarlar aracılığı ile aslını yaşatacak ve en doğru kullanımı karşılayacak şekilde üretilmiştir.


As SAFİR CHANDELIER, we undertook the repair, maintenance and rebuilding of EMİNÖNÜ NEW MOSQUE chandeliers.
We would like to share with you the pride of adding this wonderful work to our reference list.
Istanbul Eminonu New Mosque Chandeliers are produced by Safir Chandelier and by authorized architects in a way to keep the original alive and to meet the most correct use.


Valide Sultan Camii "Eminönü Yeni Camii" 1597 yılında Sultan III. Murad'ın eşi Safiye Sultan'ın emriyle temeli atılan ve 1665'te zamanın padişahı IV. Mehmed'in annesi Turhan Hatice Sultan'ın büyük çabaları ve bağışlarıyla tamamlanıp ibadete açılan camidir.


Valide Sultan Mosque "Eminönü New Mosque" was built in 1597 by Sultan III. The foundation was laid by the order of Murad's wife Safiye Sultan and in 1665 the sultan of the time IV. The mosque was completed and opened for worship with the great efforts and donations of Mehmed's mother, Turhan Hatice Sultan.

Diğer Bloglar

Cami Aydınlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Camilerin dışarıdan aldığı ışık oranı, camilerin mimari yapıları, ve içeride ibadet eden kişilerin yaş ortalamalarına göre değişiklik göstermektedir.

EMİNÖNÜ YENİ CAMİİ İSTANBUL

SAFİR AVİZE firması olarak EMİNÖNÜ YENİ CAMİİ avizelerini tamir, bakım ve yeniden yapımını üstlendik. Bu şahane eseri referans listemize eklemenin gururunu sizler ile paylaşmak isteriz.